VALİMİZ SAYIN YAŞAR KARADENİZ TARAFINDAN
İLÇEMİZDE VATANDAŞLA BULUŞMA TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 
 
      
        İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında İlçemiz ve Doğanyurt İlçesi halk ve muhtarlarının katılımı ile vatandaşla buluşma toplantısı gerçekleştirildi.

        İlçemizde gerçekleştirilen toplantıya; İlçemiz Kaymakamı ve Doğanyurt Kaymakam Vekili Abdullah Atakan ATASOY, İnebolu Belediye Başkanı Engin UZUNER, Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet KAYA, İlgili Kurum Müdürleri, ilçelere bağlı muhtarlar ve halk katıldı.

        Muhtarlar ve halkın şikâyet, talep ve önerilerini dinlemek üzere düzenlenen toplantının hepimize katkısı, faydası bulunduğunu belirten Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz “ Birinci faydası, gelecek talepleri, sorunları sizlerden bire bir dinlemiş oluyoruz. İkincisi, yaptığımız hizmetlerin gerçekten ne kadar yerine ulaştığını görmek imkânımız oluyor. Üçüncüsü de bizim imkânlarımız nedir? Sizlerin bakış açısı nedir? Aradaki bu iletişim konusunu da çözmüş oluyoruz. Sizler burada bulunan kurum müdürlerimizden hangi konularda bilgi almak istiyorsanız ve talepleriniz nelerse bire bir sormuş olacaksınız. Daha sonraki aşamada sizlerin taleplerinizi toplayacağız ve toplantımızın son aşamasında ise kurum müdürlerimiz sizlerden aldıkları sorular ve şikâyetler hakkında açıklamalarda bulunacaklar. Bu toplantının da 2018 yılının sonunda yapılıyor olması sizler için bir fırsat olduğunu düşünüyorum, en azından 2019 yılı ile ilgili yapacağımız yatırım programlarını planlama imkânımız olacak” dedi.
 
        Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ'in giriş konuşmasından sonra  Kaymakamımız A. Atakan ATASOY ilçemiz ve vekalet etmekte olduğu Doğanyurt İlçesi hakkında genel bir bilgilendirmede bulundu.
 
        Toplantıda İnebolu ve Doğanyurt ilçelerinin çöp, kanalizasyon, elektrik, su, alt yapı, grup yolları ile asfalt ve yol yapımı talepleri, orman emvali ile bozulan yolların onarılması, bariyer çalışmalarının devam etmesi, Köylere Hizmet Götürme Birliği makinalarının bakımı yapılması için tamir ekibi görevlendirilmesi, Şantiye şefliği kurulması, dere yatağına istinat duvarı yapılması, İnebolu limanı ve balıkçı barınağı hakkında bilgi istemi, tarım ürünlerinin ilçede işlenmesinin sağlanması, tarihi yapıların turizme kazandırılması, yurt binasının yapılması, tiyatro şiir ve benzeri faaliyetler için salon tahsisi, istek ve talep konuları görüşüldü.
 
     Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ ve İlçe Kaymakamımız A. Atakan ATASOY, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Abdullah SAVAŞ, beraberindeki heyet vatandaş ve muhtarlar toplantısından sonrasında, 1992 yılında Hakkari ili Şemdinli ilçesi Derecik Karakolunda vatani görevini Piyade Onbaşı olarak ifa ederken şehit düşen Hayrettin Taşdelen’nin  ailesini ziyaret etti.
 
        Daha sonra Kuran-ı Kerim okundu ve ardından Şehit Hayrettin TAŞDELEN ve tüm şehitlerimize dua edildi. Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Şehit ailesiyle yakından ilgilenerek bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu.
 
        Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ ve Kaymakamımız A. Atakan ATASOY ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Abdullah SAVAŞ, ikinci ziyaretlerinde ise  1995 yılında Hakkari’nin Çukurca ilçesinde vatani görevini Jandarma olarak yaparken katıldığı kuzey ırak operasyonu dönüşü teröristlerin tuzaklamış olduğu mayına basarak gazi unvanını almış Gazi Erdal GÖÇMEN’i ziyaret ederek, her zaman yanlarında olduklarını ifade ettiler
 
        Ziyaretlerin devamında ise Yapımı tamamlanan Yeni İnebolu Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ ilçemizden ayrıldı.