VALİ VEKİLİMİZ SAYIN YAŞAR KARADENİZ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ.
 
     Vali Vekilimiz Sayın Yaşar KARADENİZ 06.04.2017 Perşembe günü bir dizi incelemelerde bulunmak üzere İlçemizi ziyaret etti.
 
    Vali Vekilimiz  İnebolu’da ilk olarak Kaymakamlığımızı ziyaret etti. İlçemiz Kaymakamı Abdullah Atakan ATASOY ve kurum amirleri  tarafından karşılanarak, İlçe hakkında  Kaymakamımızdan  brifing alan Vali Vekilimiz ,  sosyal sorumluluk projelerine ve   eğitime yönelik çalışmalara ağırlık verilmesi  gerektiğini ifade etti ve “İnebolu bizim denize açılan kapımız bu yüzden oldukça önemli. Özellikle yol konusu üzerinde durmamız gereken önemli bir husus. Çünkü Kastamonu’da ekonomik gelişmeye yönelik yapılacak  çalışmalarda  öncelikle ulaşım sorununu çözmemiz gerektiği konusunda hem fikir olmalıyız. İnebolu bulunduğu konum itibarı ile geleceği parlak olan en önemli üç ilçemizden birisi” şeklinde konuştu.
 
   Kaymakamımız Abdullah Atakan ATASOY İnebolu- Kastamonu yolunun tamamlanması  ile 80 dakika olan  aradaki yol süresinin 40 dakikaya düşürüleceğini  söyledi.
 
   Daha sonra Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Vekilimiz Karadeniz, İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner ve belediye personeli tarafından  karşılanarak,  “İnebolu Kıyı Düzenleme Alanı Peyzaj Planlama Projesi”  ile  ilçe’nin durumu ve sorunları hakkında geniş kapsamlı bir brifing aldı.
 
    Makam ziyaretlerinin ardından Mustafa Şerbetçi İlkokulu’na giden Vali Vekilimiz Karadeniz burada İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Cihan Aktaş , Okul Müdürü, öğretmenler, öğrenciler ve velileri tarafından karşılandı. Minik öğrenciler ile sohbet eden  Vali Vekili Karadeniz, topluma yararlı, özgüvene sahip bireyler olarak yetişmeleri için devletimizin eğitim konusundaki her türlü imkanın kendilerine  sağlandığını belirterek öğrencilere hitaben gerçekleştirdiği konuşmasında; başarının sırrının çok çalışmaktan geçtiğini ifade ederek özverili ve düzenli bir çalışma sonrasında başarının kendiliğinden geleceğini, gençlerin kendilerine bir hedef belirleyerek en az birkaç konuda uzmanlaşması gerektiğine dikkat çekti. İlçe geneline bakıldığında  ise eğitimde başarı derecesinin yüksek olduğundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
 
   Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İnebolu'da Şapka Devrimi konuşmasını yaptığı, İnebolu Türk Ocağı’nı ziyaret eden Vali Vekili Karadeniz  binada bulunan tarihi müzeyi ve   resim sergisini  gezerek  yetkililerden bilgi aldı.
    2002 yılında Mardin İli Savur İlçesinde görev yapmakta iken,  şehit düşen,  Jandarma Er Şehit Erkan Çatal’ın  annesi ve kardeşi İrfan Çatal’a taziye ziyaretinde bulunan Vali Vekilimiz Sayın Yaşar KARADENİZ başsağlığı dileyerek, devlet olarak kendilerine kapılarının daima açık olduğunu ifade etti.