İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, İlçemiz Kaymakamı A. Atakan ATASOY Başkanlığında ‘’Uyuşturucu ile Mücadele” konusunda muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 
        Türk Ocağı Binası Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya ilgili kurum amirleri ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.
 
  İçişleri Bakanlığı tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar, analizler ve hedefleri içeren bilgilendirme sunumu Kaymakamlığımız tarafından yapıldı. Sunumda İçişleri Bakanlığı tarafından sokak satıcıları ile mücadeleye vatandaş gözetimini ve katkısını sağlamak amacıyla hayata geçirilen UYUMA (Uyuşturucu ile Mücadele Aplikasyonu) hakkında da bilgi verildi.
 
        Toplantı sonunda konuşan Kaymakamımız A. Atakan ATASOY “İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda, Bakanlığımızın eylem planı çerçevesinde, İlçemizde uyuşturucu ile mücadele konusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Uyuşturucu ile mücadelede tüm kurumlarımız kendi üzerine düşen görevleri yerine getirmek için büyük bir gayret gösteriyor. Ancak takdir edersiniz ki sadece kolluk güçlerimizin tek başına yapacağı bir mücadele bu anlamda yeterli değil, uyuşturucu ile mücadele için tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, muhtarlarımız ve vatandaşlarımız olarak hep birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Topyekûn mücadele şart” diye konuştu.  
 
   Bu noktada özellikle köy ve mahalle muhtarlarına uyuşturucu ile mücadele konusunda önemli bir görev düştüğünü vurgulayan Kaymakamımız “Muhtarlarımızdan beklentimiz, kurumlarımızla ve kolluk güçlerimizle uyuşturucu mücadele konusunda işbirliği, dayanışma ve iletişim halinde olmalarıdır. Bu mücadelenin muhtarlarımızla birlikte daha güçlü bir şekilde devam edeceğine inanıyorum.” dedi.