Kaymakamımız Sayın Abdullah Atakan ATASOY  Kurban Bayramı münasebetiyle düzenlenen bayramlaşma  programında  kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla  İnebolu Öğretmenevi Akşam ve  Sanat  Okulunda bir araya geldi. Kaymakamımız burada yaptığı  konuşmasında; 
        “Bir bayrama daha kavuşmanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz.Mübarek Kurban Bayramınızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın, ülkemiz, tüm İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum bu zamanlarda milli birliğimizi ve beraberliğimize daha da büyük bir önem vermemiz gerekmektedir. Şüphesiz her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da milli ve manevi değerlerimiz etrafında bütünleşerek milletçe, dostluğumuzu, kardeşliğimizi ve dayanışmamızı güçlendireceğiz.
        Milli birlik ve dayanışma içerisinde ülkemiz üzerine oynanan her türlü oyunu bertaraf edip, krizlerden uzak bir konumda, istikrar ve güven içinde geleceğimizi inşa ve ihya edeceğiz inşallah;
        Bu duygu ve düşüncelerle, her zaman olduğu gibi bu bayramda da, karşılıklı sevgi ve saygının öne çıkması, dargınların barışması ve herkesin kardeşçe kucaklaşması en büyük temennimizdir. İnşallah, hep birlikte ve huzur içerisinde bir bayram geçirmeyi rabbimden niyaz ediyorum" dedi.
 
        Öğretmenevinde düzenlenen bayramlaşma sonrası Kaymakamımız ile beraberindeki heyet  sırasıyla İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Devlet Hastanesini ve Huzurevini ziyaret ederek çalışanların ve vatandaşlarımızın bayramlarını kutladı, bir süre huzurevinde kalan ve yaşlılarımız ile sohbet eden Kaymakamımız, ardından İlçemiz merkezinde ve köylerimizdeki şehit yakınlarını ve gazilerimizi  evlerinde ziyaret ederek bayramlarını tebrik etti.