İlçe Kaymakamımız A. Atakan ATASOY' un eşi Özge ATASOY'un ev sahipliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle şehit aileleri onuruna  yemek düzenlendi.
       İnebolu Öğretmenevinde düzenlenen yemeğe Kaymakamımızın eşi Özge ATASOY, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan bayanlar ve kurum amirlerinin eşleri, şehit ailelerimiz ve gazi yakınlarımız ile huzurevinde kalan yaşlı büyüklerimiz; ayrıca  1 Martta Afrin Bölgesindeki Zeytin Dalı Harekatında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Arif DEMİREL'in eşi Rukiye DEMİREL, kız kardeşi Fatma DEMİREL ve annesi Serpil DEMİREL katıldı. 
        Programda konuşma yapan Kaymakamımızın eşi Özge ATASOY ; "Kadınlar, toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Bizler de kadın ve erkeği bir bütünün iki eşi olduğuna inanan bir gelenekten gelmekteyiz. Cinsiyetler arası adaleti şiar edilen bir dinin mensuplarıyız.Kadını ve erkeği aynı madalyonun iki yüzü gibi gören bir medeniyetin mensupları olan bizler, cinsiyetçi yaklaşımların her türüne karşı olmalıyız.Kadınların çarpık bir anlayışla ve sırf cinsiyetleri sebebiyle istismara, şiddete ve  haksızlığa maruz kalmasıda asla kabul edilemez.
        Bu düşüncelerle şiddet kurbanı olan milletimizin özgür ve aydın geleceği için şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla anıyor, her birine Allah'tan rahmet diliyorum. İstiklal Savaşı kahramanları Şerife Bacı, Nene Hatun, Halime Çavuş'u rahmetle anıyoruz. Biz İnebolular olarak böyle bir kahraman nesilden gelmekten gurur duyuyoruz. İnebolulu kahraman şehitlerimizin annelerine de böyle yiğit evlatlar yetiştirdikleri için teşekkür ediyorum." diye konuştu.
       Yemek sonrasında Kaymakamımız A. Atakan ATASOY salona teşrif ederek  şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Arif DEMİREL'in eşi Rukiye DEMİREL'e ve annesi Serpil DEMİREL'e Türk Bayrağı takdim etti. Kaymakamımız bayrak takdimi sonrası yaptığı konuşmada; şehit annesi Serpil DEMİREL' e "artık o benimde anam" diyerek sözlerine başlayıp, "ben de artık evlatlarıyım, bir anam daha oldu, kız kardeşlerim oldu. Burada bulunduğum süre içerisinde her zaman şehit yakınlarımızın yanında olacağım. Zaten İnebolulular   olarak sizlerinde şehit yakınlarımızın yanında olup başınızın üzerinde taşıyacağınıza eminim. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz benimde her zaman başımın üzerinde yeri olacak ve onları sadece belirli günlerde hatırlamayacağız." diye konuştu.
        İnebolu Öğretmenevindeki törende Kaymakamımız tüm hanımefendi katılımcıların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayıp programdan ayrıldı.
        Program Sonrası Kaymakamımızın eşi Özge ATASOY tarafından tüm hanımefendilere karanfil takdim edildi.    
 
 
      İ