24 Kasım Öğretmenler Günü töreni 24 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 10.30’da İnebolu Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı.Öğretmenler Günü Kutlama Programı Kaymakamlığımız himayelerinde İlçe Milli eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan  program ile İnebolu Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu salonunda kutlandı.

        Programa, İlçemiz Kaymakamı Abdullah Atakan ATASOY, Belediye Başkan Vekili Mete YENİ, İnebolu Cumhuriyet Başsavıcı Vekili Soner ŞAHİN, Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin ÇAKIR, Kamu Kurum ve Kuruluşların Amirleri, Okul ve Kurum Yöneticileri, mesleğe yeni giren Öğretmenler, sınıf ve branş Öğretmenleriyle emekli Öğretmenler katıldı.Kaymakamımız A. Atakan ATASOY programda yaptığı konuşmada;

       "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren, devlet ve milletimizi bir adım daha ileriye taşımak gayesiyle gönüllere hitap eden, milli, manevi ve ahlaki değerlerimizin çocuklarımızda hayat tarzı olarak vücut bulmasına vesile olan çok kıymetli öğretmenlerimize, millet olarak çok şey borçluyuz. Yetişdirdikleri  yeni  nesillerin; bilimsel gelişmelere açık, okuyan ve okuduğunu anlayan, sorumluluk duygusu gelişmiş, insani, milli, manevi ve ahlaki değerlere saygılı, geleceğimizin teminatı nesiller olacağına samimiyetle inanıyoruz.

        Bugüne kadar öğretmenlerimizin, üzerlerine düşen bu kutlu vazifeyi, hakkıyla yerine getirdiklerine şahidiz. Görevini hakkıyla ve layıkıyla yerine getiren öğretmenlerimizin hakkının hiçbir şekilde ödenemeyeceğini de biliyoruz. Ancak kirli ve karanlık güçlerin ülkemiz ve aziz milletimiz üzerinde hain planlarını acımasızca hayata geçirmeye çalıştıkları bugünlerde, eğitim konusunda bir kat daha hassas olmak durumunda olduğumuzu da bu vesile ile önemle belirtmek isterim. Fedakâr öğretmenlerimizin öncülüğünde yetişen aziz milletimizin kıymetli evlatlarının, ecdadı gibi üzerimize oynanan tüm kirli oyunları bertaraf edeceğine de inancımız tamdır.

        İnsanların ve toplumların yetişmesinde ve şekillenmesinde taşıdıkları bu büyük önem dolayısıyla öğretmenler, milletlerin hayatında da eşsiz bir yere sahiptir. Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmen Atatürk; "Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir" diyerek, medeniyet yarışının en önemli gücünün öğretmenler olduğunu işaret etmiştir.

        Bu düşüncelerle; ülkemizde ve ilçemizde görev yapan tüm öğretmenlerimizin

        "Öğretmenler Gününü" tekrar içtenlikle kutluyorum. Başta başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK'Ü, görevi başında şehit olmuş aziz eğitim şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş, hepimiz üzerinde hakkı olan öğretmenlerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum. Emekliye ayrılan, halen görevde olan ve bu göreve yeni başlayan tüm öğretmenlerimize aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve başarılı güzel günler temenni ediyor, sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum." dedi.

        Törende başarı gösteren öğretmenlerimize Kaymakamımız tarafından başarı belgesi takdim edildi.Kaymakamımız  sadece 24 Kasımda değil performansa ve ilçemiz çocuklarının eğitimlerine yaptıkları katkılara göre belirli aralıklarla tüm öğretmenlerimizi başarı belgesi ile taltif edecklerini belirtip, tüm öğretmenlerimizin her zaman yanlarında olduğunu, sorun ve sıkıntılarının çözümü noktasında kapısının sonuna kadar açık olduğunu belirtti.

        Akşam programında da Kaymakamlığımızca Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen yemekte öğretmenlerimizle bir araya gelindi.