Kaymakamlığımız tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri ilçemizde müftüklük bahçesinde gerçekleştirilen fotoğraf sergisi ile başladı.Ardından cuma namazı öncesi tüm şehitlerimiz için Yahya Paşa Camiinde Kur'an-ı Kerim Tilaveti gerçekleştirildi.9 Haziran Stadyumunda gerçekleştirilen futbol müsabakasında Kaymakamımız A. Atakan ATASOY tarafından katılımcılara madalyaları takdim edildi.
   15 Temmuz günü Kaymakamımız A. Atakan ATASOY  beraberinde ilçemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarındaki amir ve yöneticileri ile şehitlerimizin yakınlarını ve kabirleri ziyaret edilerek Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.Öğle namazını mütakip Şehitlerimizin ruhları için mevlid-i şerif okunmasının ardından cami çıkışında vatandaşlarımıza yemek ikramında bulunuldu.
     15 Temmuz günü İlçemiz Öğretmenevinden başlayan Milli Birlik Yürüyüşünün ardından Cumhuriyet Meydanında düzenlenen anma programına geçildi.Programda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Müftüsü Abdullah BORA tarafından Kur'an-ı  Kerim tilaveti, din görevlileri tarafından da kaside ve ilahiler seslendirildi.
    İlçe Kaymakamımız A. Atakan ATASOY programda yaptığı konuşmada; 
     "Tarihimizin en karanlık hadiselerinden biri olan darbe kalkışması ve işgal girişimi karşısında, milletimizin verdiği destansı mücadele neticesinde bugünümüzü aydınlığa, parlak bir zafere dönüştüren “15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Milli Birlik Günü” nü milli bir heyecan, onur ve gururla anıyoruz.
     15 Temmuz gecesi sokaklarda Sünni-Alevi yoktu, Türk-Kürt yoktu, Çerkez-Roman yoktu, o gece meydanlarda sağcı-solcu, zengin-fakir, iktidar-muhalefet yoktu.15 Temmuz’ da tıpkı Çanakkale’ de İstiklal Harbimizde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, Türk Milleti vardı. “Çanakkale Ruhu” yüzyıllar sonra yeniden canlanmış, tarihe yine altın harflerle yazılan bir direniş ve diriliş öyküsü ile 15 Temmuz Demokrasi Zaferi’ne hayat vermiştir. 
       Eğer Şehitlerimiz en değerli varlıklarını, gözlerini kırpmadan ülkemizin ve milletimizin geleceği için feda etmişlerse, bize düşen görev onların davasına sahip çıkmaktır. İşte bu sebeple 15 Temmuz’ u unutmamak ve unutturmamak mecburiyetindeyiz. FETÖ nün ihanetini unutmayacağız, unutturmayacağız. Darbe kalkışmasını fiilen yürütenleri, arka planda onları yönetenleri, darbecilere destek olanları asla unutmayacağız.
       Tarihimizde Milletimizin Demokrasi Zaferi olarak bilinen 15 temmuz kalkışmasında hainler tarafından şehit edilen vatan evlatlarımızı ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimiz ile ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet ve rahmetle yad ediyor, hayatta olan gazilerimize aileleri ile birlikte huzurlu ve sağlıklı uzun ömürler diliyerek sözlerine son verdi.
        Konuşması sık sık tezahüratlarla kesilen Kaymakamımız konuşmasının sonunda Şehit ailelerine İstiklal Madalyası rölyefi takdim ederek teşekkür etti. Gece 00:13 te camilerimizden sala okumasıyla program sona erdi.